Yaz Okulları

IMG-20180723-WA0004

« Yaz okul programlarında öğrenciler yabancı dil eğitiminin yanı sıra farklı kültürlerden gelen öğrenciler ile bir arada bulunarak karşılıklı kültür alış verişinde bulunarak dostluklarını ve bilgi dağarcıklarını geliştirirler. »


 

Yaz Okulu Programları 7-17  yaş arası  öğrencilerin katıldığı programlardır . İlköğretim, ortaöğretim ve lise öğrencilerine yönelik sunulan programlar öğrencilerin hem kişisel hem de eğitim alanında kendilerini geliştirmeleri konusunda  oldukça büyük katkı sağlamaktadırlar. Alınan yabancı dil eğitiminin yanı sıra öğrenciler farklı kültürlerden gelen öğrenciler ile bir arada bulunarak karşılıklı kültür alış verişinde bulunarak dostluklarını ve bilgi dağarcıklarını geliştirirler.

7-17 yaş arası öğrencilerimiz için oldukça zengin yaz okul seçeneği sunmaktayız. Sunduğumuz programlarımız;

Yabancı Dil Programları

Bu programlar öğrencilerin yabancı dillerini geliştirmeye yöneliktir. Sunulan programda öğrenciler sabahtan öğlene kadar yabancı dil eğitimi alırlar, öğlenden sonra ise aktivite ve gezilere katılırlar. Bazı programlar yoğun yabancı dil seçeneği de sunmaktadır. Bu programı tercih eden öğrenciler ise daha fazla yabancı dil eğitimi, daha az aktivite ve geziye katılır.

Yabancı Dil ve Seçmeli Programlar

Bu programlarda öğrenciler genelde yabancı dili geliştirmenin yanı sıra ilgi alanlarını da geliştirirler. Öğrenciler sabahtan öğlene kadar yabancı dil eğitimi alırlar, öğlenden sonra ise sanat, spor, etkinlik , hobi dersleri gibi sunulan seçeneklere katılarak hem yabancı dilini hem de ilgi duyduğu alan ile ilgili kendini geliştirir.

İlgi Alanına Yönelik Yaz Okul Programları

Bu programlarda yaz okulları öğrencilere farklı içerikte program seçenekleri sunulur. Örneğin; akademik İngilizce, IELTS sınavına hazırlık, film yönetmenliği, moda, dans, çizim.. vb. Öğrenciler bu tür programlarda kendi ders programlarını kendileri oluşturur. Bir adet sabah, bir adet öğlenden sonra için ders seçerler. Böylelikle öğrenci tamamen kendi istediği bir programa dahil olmuş olur.

Üniversitelerin Sunduğu Yaz Okul Programları

Bu tür programlar üniversite kampüslerinde sunulur ve genelde üniversitedeki akademisyenler ders verir. Programa katılan öğrenciler genelde üniversitede okumayı hedeflediği bölüm ile ilgili eğitim alırlar. Öğrenciler tıp, hukuk, işletme, ekonomi, psikoloji.. gibi hedefledikleri bölümler ile ilgili ders alarak hem gelecekte okumayı düşündüğü bölümü tanırlar hem de bir üniversite kampüsünü tanıyarak gelecekteki hedefleri ile ilgili bir vizyon oluştururlar. Bu tür programa katılan öğrencilerin aldıkları katılım sertifikaları yurtdışı üniversite kabullerine çok büyük katkı sağlar.

error: Content is protected !!