Lise

high-school-students

« Yurtdışında alınan lise eğitimi öğrencilere farklı bir vizyon kazandırmakla beraber yurtdışındaki üniversitelere girişlerini kolaylaştırmaktadır.  »


 

Yurtdışında eğitim yaşamına erken yaşta başlamak isteyen öğrenciler   lise döneminde yurtdışına giderek eğitimlerine devam etmektedirler. Yurtdışında lise eğitimini alan öğrenciler herhangi bir sınava girmeksizin direk  üniversite programına yerleşebildikleri için yurtdışında lise okumaya olan talep ülkemizde her geçen gün artmıştır. Ayrıca, yurtdışında lise eğitimi ezberci ve teorik bir eğitim sistemine dayalı olmayıp uygulamaya yönelik olduğu için öğrenciler  daha önce bilmedikleri birçok yeteneklerini keşfetmekte ve farklı bir dünya görüşüne sahip olmaktadırlar. Farklı kültürlerden gelen öğrenciler ile eğitim almak da öğrencilere farklı bir dünya görüşü kazandırmakta ve kültürler arası iletişimi güçlendirmektedirler.

Yurtdışında lise eğitimine başvurmak için öğrencilerin okula  sunması gereken evraklar;

  • Dil belgesi,
  • Lise transcipti/not çizelgesi
  • En az iki referans mektubu
  • Motivasyon mektubu
  • Pasaport

Bazı okullar ise öğrenci ile skype görüşmesi yaparak okula kabul edebilmektedir. Diğer önemli bir konu ise öğrencinin kişisel başarılarının kabulünde etkili rol oynar iken öğrenciye burs alma şansını da sunmaktadır.

Öğrencileri yurtdışında lise eğitimine gönderdiğimiz ülkeler; İngiltere, Kanada, Amerika, İspanya, İrlanda ve Almanya’ dır.

error: Content is protected !!