Dil Okulları

qqqq

« Dil okuluna gidecek olan öğrenci, hangi dil programına katılacağını belirlemeden önce yabancı dili öğrenmekteki amacını belirlemelidir. Çünkü her dil programı farklı amaç için hazırlanmıştır. »


Dünyada  aktif olarak kullanılan tüm dillerin konuşulduğu ülkelere öğrencilerimizi göndermekteyiz.
Dil okuluna gidecek olan öğrenci, hangi dil programına katılacağını belirlemeden önce yabancı dili öğrenmekteki amacını belirlemelidir çünkü her dil programı farklı amaç için hazırlanmıştır. Öncelikli amacınızı belirlemek sizin doğru programa yerleşeceğiniz anlamına gelmektedir.

Hizmetini sunduğumuz programları;

·       Genel Dil Kursları

·       Yoğun Dil Kursları

·       Sınava hazırlık Kursları

·       Akademik Dönem Kursları

·       Bire-bir Kurslar

·       Özel Dil Programları

·       İş Adamlarına Yönelik Programlar

·       Evde Konaklamalı Dil Programları

·       Hayattan Zevk Almak İsteyenlere Özel

·       Ailelere Özel Dil Programları

Genel Dil Kursları

Yabancı dildeki temel dil becerilerini kazandıran programlardır. Programlar 20 ders -15 saat olarak sunulmaktadır. Bu programa katılan öğrenciler; dinleme, konuşma, okuma, yazma ve temel dilbilgisi becerilerini kazanırlar.

Genel Dil Kurslarını, yabancı dil öğrenirken aynı zamanda bulunduğu ülkenin keyfini çıkarmak isteyen öğrencilerimize tavsiye etmekteyiz.

Yoğun Dil Kursları

Yoğun dil kursları, kısa zamanda dil becerilerini geliştirmek isteyen öğrencilerimiz için tavsiye ettiğimiz programlarımızdır.  25-30 ve 40 ders olarak sunulan programlarda; sabah Genel İngilizce derslerini alan öğrenciler, öğlenden sonra kendilerini eksik hissettikleri ya da geliştirmek istedikleri alanla ilgili dersleri seçerler. Seçmeli dersler; dinleme, konuşma, okuma-yazma, dil bilgisi, İş İngilizcesi ya da sınava hazırlık ..gibi derslerdir.

Sınava Hazırlık Kursları

Bildiğimiz üzere dünyada geçerliliği bulunan ve tüm akademik kurumların kabul ettiği iki dil sınavı bulunmaktadır. Bu sınavlar, İngiliz sistemine dayalı olan IELTS ve Amerikan sistemine dayalı TOEFL sınavlarıdır. Bu sınavlara genel merkezin belirlediği tarihlerde  online olarak başvurular yapılmaktadır.

Akademik  çalışma yapmak isteyen, diploma veya sertifika programlarına katılmak isteyen öğrencilerin kesinlikle alması gereken bir belgedir. Bu nedenle, birçok dil okulu IELTS ve TOEFL programı sunmaktadır.Ayrıca, bu sınavlar vize başvurularında dil seviyenizi göstermek adına oldukça büyük önem kazanmaktadırlar.

Birçok dil okulu IELTS ve TOEFL programlarının yanı sıra KET, PET, FCE .. gibi Cambridge programlarının sınavlarına yönelik programlar düzenlemektedir.

Akademik Dönem Kursları

Akademik Kurslar, uzun dönem dil programları olup minimum 12 haftalık programlardır. Bu programları dil seviyesi düşük düzeyde olup tüm dil becerilerini kazanmak isteyen öğrencilerimize tavsiye etmekteyiz. Bu programlar, dinleme, konuşma, okuma-yazma ve dilbilgisi becerilerini kazandırmaya yönelik olduğu gibi amacı herhangi bir yüksek öğretim kurumuna girmek isteyen, TOEFL ya da IELTS sınavlarına hazırlanmayı arzu eden öğrenciler için uygundur.

Kısacası, bu program İngilizcede yeterli seviyeye ulaşmak isteyen ve akademik bir kariyer yapmak isteyen öğrencilerimize tavsiye etmekteyiz. Ayrıca, akademik dönem kursları paket program olarak sunuldukları için diğer programlara göre daha ekonomiktir.

Bire-bir Kurslar

Kısa zamanda verim sağlamak isteyen öğrencilerimiz için tavsiye ettiğimiz bir programdır. Bu programa katılan öğrencilere öncelikle ihtiyaç analizi yapılır, analiz sonucuna göre de öğrenciye özel ders programı hazırlanır.

Öğrenciler, aldıkları eğitim süresince sadece bire-bir eğitim alabilirler ya da sabah Genel İngilizce programına katılıp öğlenden sonra bire-bir kurslara katılabilirler.

Bu programlar, genellikle zamanı kısıtlı olan öğrenciler ve iş adamları tarafından tercih edilmektedir.

Özel Dil Programları

Bu program, belirli alanda uzmanlaşmış bireylere yöneliktir. Uzmanlık alanıyla ilgili terimleri öğrenmek, sunumlar yapmak ve uzmanlaştığı alanla ilgili kendini daha iyi ifade etmek isteyenler için hazırlanmıştır. Sunulan kurslardan bazıları; Hukuk, Tıp, Mühendislik, İşletme, İngilizce Öğretmenliği..vb alanlardır. Farklı alanlarla ilgili kurslar talep edildiğinde de özel kurslar düzenlenebilmektedir.

İş Adamlarına Yönelik Programlar

İş adamlarına yönelik programlarımızda, öğrenciler mektup yazma, rapor hazırlama, sunum yapma, telefonda konuşma… vb gibi sadece işe yönelik eğitimler alırlar.

Evde Konaklamalı Dil Programları

Öğretmenin evinde konaklayarak alınan bir eğitim programıdır. İngiliz yaşam ve kültürünü öğrenirken aynı zamanda dilini geliştirmek isteyen öğrencilerimize tavsiye ettiğimiz bir programdır. Bu programda öncelikle öğrenciye ihtiyaç analizi yapılır ve kendisine özel ders programı hazırlanır. Sunulan ders programları haftalık 15, 20 veya 30 saat olarak değişmektedir. Öğrenciler ders eğitimini aldıktan sonra öğretmen ile yapılan aktivite ve gezi programlarına katılırlar.

Hayattan Zevk Almak İsteyenlere Özel

Bu program İngilizce öğrenmenin keyfini yaşarken aynı zamanda hobileri ile ilgili keyifli anlar yaşamak isteyen öğrencilerimize sunduğumuz programdır. Bu program 40 yaşın üzerinde olan öğrenciler için özel hazırlanmış olup, öğrenciler sabah Genel İngilizce derslerine girer öğlenden sonra golf, tenis, ata binme ..vb gibi  derslere ve gezi ağırlıklı sosyal aktivitelere katılırlar.

Ailelere Özel Dil Programları

Bazı dil okulları ailelere özel dil programları hazırlamaktadır. Bu program ailece eğitim almak isteyen ve çocuklarına ilk yurtdışı tecrübesi yaşatmak isteyen aileler  için hazırlanmıştır.

error: Content is protected !!