Esse 12. Yıl
2017 Esse Esse Eğitim Blog
      SERTİFİKA , DİPLOMA

 

 

    Sertifika programları herhangi bir alanla ilgili uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için  sunulan kısa dönemli programlardır. Süreleri 3 ile 12 ay arası değişen sertifika programları kısa sürede bir konuda uzmanlaşmak isteyen öğrencilerimiz için oldukça caziptir. Sertifika programında başarı sağlayan öğrenciler sertifika programının bir üst dalı olan diploma programına katılabilirler. Diploma programlarına katılacak öğrenciler eğitim alacakları alanla ilgili ya daha önce ön eğitim almış olmaları gerekmekte ya da bir sertifika programlarını tamamlamış olmaları gerekmektedir.

    

Diploma programlarının süreleri sertifika programlarına göre daha uzun süreli olup diploma programına katılan öğrenciler programın bitiminde üniversitelerin lisans bölümüne geçmeyi hak ederler. Bazı ülkelerdeki öğrenciler, örneğin Kanada eğitim sisteminde olduğu gibi, notlarını yükseltmek ve belirli bir alanla ilgili çalışmayı yapabilmek için sertifika ya da diploma programlarına katılır ve akabinde üniversiteye geçişlerini yaparlar. 

 

Sertifika ya da diploma programlarına katılmak isteyen öğrenciler en az 17 yaşında olmalı ve IELTS min 6.0 ve TOEFL 80 skorunu elde etmiş olmaları gerekmektedir.

 

Sertifika ya da diploma programı sunduğumuz programlar; moda, iç mimari, aşçılık, bilgisayar ve bilişim teknolojisi, dış ticaret, güzel sanatlar, insan kaynakları, halkla ilişkiler, işletme, turizm..gibi programlardır.      Copyright © 2018 ESSE EĞİTİM. Tüm hakları saklıdır. Adana Web Tasarım & İnternet Hizmetleri